logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Jún 2024 >
Po Ut St Št Pi So Ne
27 28 29 30 31 01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

O diabete

dia život

Spišiačikovia idú do „Tatroch!“

Autor: Peter , pridané: 2021-06-01 11:21:01, rubrika: O diabete, Prečítané: ?

 

 
Pre Spišiačikov nie je typické, aby sa vzdávali alebo sedeli v kúte.
 
Realizujeme náš dlhodobý projekt „Dia šlabikár“.
Aj v roku 2021 posielame novým detským diabetikom po celom Slovensku knihy Dia šlabikár+ a vidíme, že počet detských diabetikov rastie. Radi by sme išli edukovať spolužiakov a učiteľov detských diabetikov, no aktuálne to nie je možné, tak pomáhame aspoň individuálne. Ale veríme, že toto obdobie čoskoro pominie a školy i všetko ostatné sa „otvorí“ a budeme môcť znovu v plnom rozsahu edukovať o diabete aj verejnosť. Máme pozvania hlavne zo škôl zo Spiša, ale aj z podnikov a dokonca aj od zástupcov slovenských diabetológov, lebo vedia, že náš projekt je jedinečný a úspešný.
 
Diabetes je jedným z ochorení, ktoré si v podstatnej miere musí manažovať pacient sám. Aby to robil kvalitne, musí sa vzdelávať. Musí o svojej chorobe informovať aj svoje okolie, predovšetkým najbližších – svoju rodinu. Cieľom projektu „Za svet bez jednotky!“ je to, aby sa diabetik prvého typu a aj jeho rodičia naučili viac.
Žijeme v dobe, ktorú výrazne ovplyvnil COVID-19. Mnoho kultúrnych, športových a spoločenských aktivít sa prerušilo alebo odložilo. Tieto odklady sa však netýkajú vzniku diabetu, ani jeho liečby. Preto hľadáme v tejto dobe rôzne formy, ako robiť edukáciu detských diabetikov a ich rodín inak, ako sme boli naučení.
 
Jeho ďalším pokračovaním bude stretnutie rodičov a priateľov diabetických detí vo Veľkom Slavkove v Tatrách v dňoch 25. - 27.6.2021 s krásnym názvom: „Za svet bez jednotky!“. K účasti na akcii sme oslovili všetkých, ktorí sa akoukoľvek formou do projektu v priebehu pol roka zapojili.
 
Bude to športovo-edukačné stretnutie členov Združenia po dlhšej dobe. Klasicky sa budeme postupne venovať trom základným pilierom liečby diabetu: liečbe inzulínom, pohybu a strave.
·         Diskusiu na tému „Prečo piť vodu“ bude viesť Blažena Eperješiová – detská zdravotná sestra z nemocnice.
·         Diskusiu na tému „Viac energie prináša zmena stravovacích návykov“ budú viesť Mgr. Zuzana Hercegová a Barbora Uličná.
·         Diskusiu na tému: „Pandémia koronavírusu a diabetik“ a Telemedicína – akútna potreba diabetika“ bude viesť MUDr. Jana Hercegová.
 
Časový harmonogram aktivít na akcii prispôsobíme vývoju počasia a možnostiam. Účastníci akcie musia splniť prísne pravidlá v súlade s platnými  protipandemickými pravidlami. Na jednotlivé akcie nebudeme pozývať ďalšie osoby.
 
 
 

Komentáre k príspevku:

Peter napísal dňa 07.06.2021 o 17.04 hod.:

Partnerom projektu je už nielen NovoNordisk, ale aj Abbott!

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť