logo spisiacik 1 extend-logo logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< August 2019 >
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 01
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Oznamy

dia život

Projekt Dia šlabikár!

Autor: Peter , pridané: 2013-08-05 12:54:23, rubrika: Oznamy, Prečítané: 273x

Zuzka, ako prváčka, bola úspešná v speváckej súťaži. Tešila sa na druhý ročník...
Učiteľka jej povedala: "Zuzka ty nepôjdeš na súťaž, ty máš cukrovku!"
Odvtedy na žiadnej speváckej súťaži nebola...
Chceme prispieť k tomu, aby žiadne zdravotne postihnuté dieťa nestálo bokom od diania len pre nevedomosť a nepripravenosť okolia - náš projekt sa volá: DIA ŠLABIKÁR
Máme pripravenú a spracovanú CD prezentáciu, doplnenú aktuálnymi materiálmi, ktorá bude určená pre rodiny s diebetikom, pre rodičov novozistených detských diabetikov a aj pre učiteľov, ktorí ich učia. S edukáciou učiteľov začneme od 26.8.
Získali sme prostriedky a dobrých partnerov - v tlači je 300 kusov 120 stranových kníh vo formáte A4 ( napísal Ing.Peter Herceg a kolektív ) - tieto materiály samozrejme bezodplatne ponúkneme rodinám detských diabetikov, učiteľom, ktorí učia naše deti s diabetom a poprosíme o ich distribúciu medzi novo diagnostikovaných diabetikov lekárov. Súčasne s vydaním tlačenej verzie bude k dispozícii na bezplatné stiahnutie Dia šlabikár aj vo forme e-Book na stránke www.martinus.sk. Na jeseň sa možno pustíme do verzie v braillovom písme a uvažujeme aj nad prekladom do angličtiny, češtiny, maďarčiny.. Krst knihy je naplánovaný na 26.8.2013 v priestore penziónu Ranč na Podlesku v rámci jednej z akcií letného stretnutia detí s diabetom, ich rodičov a priateľov.
Okrem všeobecných informácií sme sa v Dia šlabikári zamerali na problematiku aktuálnej legislatívy, na stravovanie diabetikov, na ich pobyt na dovolenke, v škole, ako má diabetik športovať a ako zvládnuť život s diabetom. A chceme dať základú informáciu o diabete učiteľovi, vedúcemu krúžku, trénerovi ..
Proste do malého priestoru zhrnúť desaťročné skúsenosti členov Združenia rodičov a priateľov diabetických detí! 
Vzniku projektu pomohli a realizovať budú:
1.       Realizárori projektu: Zuzana Hercegová, Maroš Marcin, Marek Marcin, Monika Havrillová, Zuzana Haasová, Mirka Slezáková, Lenka Lesňáková, Janka Lesňáková, Lucia Litavcová, Lenka a Samko Plichtovci 
2.      Odborný garanti projektu: Doc. MUDr. Jozef Michálek, CSc. Národný endokrinologický a diabetologický ústav, n.o. Ľubochňa; MUDr. Adriana Dankovčíková, diabetológ Košice; MUDr. Ľubomír Barák, CSc. Detské diabetologické centrum Slovenskej Republiky Bratislava; MUDr. Jana Hercegová, pediater Spišská Nová Ves; riaditeľka UPSVaR SNV - Bc. Ing. Janka Brziaková a jej kolegyne - Mgr. Marietta Sopková a Mgr. Renáta Pevná; Mgr. Klaudia Šurgová - edukátor; Ing. Ivan Gallo, Update Slovakia s.r.o.; Mgr. Peter Gonda;
3.   
 
4.       Fanklub projektu zložený z rodičov, súrodencov a kamarátov detí s diabetom, ktorí im pomôžu bez nároku na odmenu: Ing. Peter Herceg, Ing. Ladislav Plichta, Mgr. Beáta Plichtová, RNDr. Mária Marcinová, Ing. Dušan Marcin, Ing. Monika Litavcová, Ing. Peter Litavec CSc, Ing. Petra Hercegová, rodiny Budzáková, Tatarková, Čujová, penzión Ranč Podlesok, hudobná skupina Smola a hrušky
 
 

Komentáre k príspevku:

lydkakac@gmail.com napísal dňa 18.07.2016 o 18.18 hod.:

Skvelaaaa kniha...jeden vecer som ju chytila do ruky a citala ..som nova cukrovkarka a vacsinou mi boli povedane len zakladne veci ale dia slabikar mi toho objasnil omnoho viac...o niektorych veciach som vobec netusila..fakt klobuk dole pred vsetkymi ktori sa na nej podielali pre mna je dia slabikar urcite velkym prinosom lydka curillova..

litavcovam@gmail.com napísal dňa 20.12.2013 o 12.38 hod.:

Dia šlabikár bol jeden úúúúúžasný nápad, ktorý bol úspešne zrealizovaný. Verím, že nikto z nás nezabudol, ako sa snažil získať čo najviac info o diabete, keď nám povedali diagnózu našich detí. Teraz môžu rodičia novodiagnostikových detí ľahšie zvládnuť "šok zo zmeny" v živote rodiny a dostanú základné informácie vytriedené, zoradené a rovno aj so skúsenosťami iných rodín. Ďakujeme :) a čo vymyslíme nabudúce???? Tak to si môžme vrámci novoročných predsavzatí, dať aj jedno také, že: čo a hlavne ako to urobiť v roku 2014 :)

Peter napísal dňa 17.12.2013 o 20.30 hod.:

a vďaka Klaudii sa Dia šlabikár dostal aj tam , kde to ani netušíme- napr. predstavený bol v KOS Nitra, v KOS Šaľa, v centre voľnočasových aktivít detí Skalka a v centre seniorov ..dostal sa aj do MŠ Lužianky, Zbehy, Dol. Lefantovce..najďalej skončil v Prahe u Dr. Parkányiovej ..v sobotu 16. 11. bol v Ba, na seminári., na seminári sestier v Dudinciach, osobne ho dostala Dr. Žákovičová -Ba, Mgr. Lenorák - Ba, Dr. Barátová - Nr, Dr. Kolčák - Nr, Dr. Gáliková - Nr, Dr. Kvasňovská - Nr, Mgr. Bereczová -SZŠ/Nr, Riaditeľka CPPP Nr, Dr. Berešová - Nr, Dr. Pavlík - Šaľa, Dr. Okkelová -Top, Dr. Sílešová - Top, Mgr. Peterová - Top, nem. Piešťany, nem. Levice, Dr. Bugárová - Nr, Dr. Starziková - Šurany, Dr. Smatanová - Šurany, Mgr. Andová - Nr, riaditeľka ZŠ Benkova - Nr, Dr. Matta - Nr, Dr. Dávid - Šaľa, Dr. Kalinová - Piešťany, v KOS NR ho dostali dve nové DM1.

Peter napísal dňa 16.09.2013 o 21.33 hod.:

Edukácia učiteľov v Kluknave - veľká paráda ! Riaditeľ skúsený diabetik, veľmi šikovná zástupkyňa , jedna z učiteliek má syna už dva roky diabetika - výborná atmosféra - Maroš a Marek odprednášali, zmerali učiteľom glykémie - pekná akcia a veľký záujem !

Peter napísal dňa 12.09.2013 o 09.29 hod.:

Dia šlabikár si pomaly razí cestu.. Čoskoro by mal byť k dispozícii v každej ambulancii detského diabetológa na Slovensku! ( distribúciu robia zástupcovia spoločnosti Abbott - veľká vďaka. Od 11.9 je dostatok výtlačkov pre všetkých novo diagnostikovaných diabetikov v NDÚ Lubochňa a od 13.9 budú aj v NDC Bratislava .Okrem toho Dia šlabikár putoval aj záujemcom do mnohých miest - napr. Močenok, Martin, Vrútky, Babindol, Pezinok, Široké, Myjava, Malacky, Komárno, Nitra, Košice, Levoča, Poprad, Kežmarok ... a získať v súťaži sa bude dať aj na Festivale diabetu v Banskej Bystrici v stánku spoločnosti Abbott !

Peter napísal dňa 12.09.2013 o 06.46 hod.:

V pondelok pribudne na mapu edukovaných ďalšia škola - ZŠ Kluknava .

majacujova@zoznam.sk napísal dňa 16.03.2013 o 18.33 hod.:

Ahoj Peter,pripájam do fanklubu rod. Čujovú

adkask@post.sk napísal dňa 06.02.2013 o 09.21 hod.:

Ahoj Peter, pripájam do fanklubu: Michal Tatarko, Ing. Andrea Tatarková, Matej Tatarko, Michal Tatarko jr., Anna Bajtošová. Ďakujem.

adkask@post.sk napísal dňa 04.01.2013 o 22.51 hod.:

Presne posudkové a potrebujeme ešte niekoho z toho oddelenia, alebo mám získať niekoho z odd. peňažných príspevkov na kompenzáciu ZŤP?

Peter napísal dňa 04.01.2013 o 10.10 hod.:

Super Adi - tešíme sa ! Z UPSVaR SNV som už prehovoril na spoluprácu maladú pani , ktorá má na starosti preukazy ŤZP - ako sa volá oddelenie fakt neviem, ale niečo ako posudkové činnosti ..A je šikovná a dokonca som sa od nej dozvedel , že k nám pribudne aj jej kolegyňa s dieťaťom ...

adkask@post.sk napísal dňa 03.01.2013 o 21.53 hod.:

Do fanklubu sa pripájame aj my a naše rodinke, t.j. Tatarková, Bajtošová, Tatarková st. :-) Čo sa týka UPSVaR, z akého odboru chcete? Možno niektorú prehovorim.

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť