logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Júl 2024 >
Po Ut St Št Pi So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 01 02 03 04
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Akcie pre diabetikov

dia život

Rodiny s diabetikom si zaslúžia pomoc!

Autor: Peter , pridané: 2020-09-17 08:12:21, rubrika: Akcie pre diabetikov, Prečítané: ?

21. augusta 2020 uplynulo presne 18 rokov od toho, keď MV SR schválilo stanovy Združenia rodičov a priateľov diabetických detí so sídlom v Spišskej Novej Vsi!
 
Každý rok si toto výročie pripomíname špeciálnou akciou s názvom Dia leto. Tento “corona rok“ nás prinútil zmeniť plán a prispôsobiť sa všeobecnej hrozbe. Rozhodli sme sa neriskovať a neorganizovať akcie pre verejnosť. Pri dôslednom rešpektovaní epidemiologických opatrení sme v našom malom rodinnom kruhu zorganizovali stretnutie Spišiačikov pod ústredným heslom: Rodiny s diabetikom si zaslúžia pomoc!
 
Akcia sa konala od 10. do 13. septembra 2020 v okolí Domaše s ubytovaním a využitím športovísk hotela Zátoka, kde sme boli ubytovaní len my.
 
Kvôli pandémii šetrí v súčasnosti väčšina firiem svoje finančné prostriedky, no nám sa podarilo získať podporu od spoločností Abbott Laboratories Slovakia, s.r.o. a Zastrova, a.s. Spišská Stará Ves, za čo im veľmi pekne ďakujeme!
Materiálnu pomoc nám poskytol tradičný partner Tauris, a.s. , Rimavská Sobota (dodaním tradičných spišských špecialít), Lunys, s.r.o. Poprad (popredná slovenská spoločnosť, ktorá nám dodala čerstvé ovocie a zeleninu priamo do hotela Zátoka), ale aj COOP JEDNOTA Poprad, spotrebné družstvo, Exclusiv-Elegant Kežmarok, Tekmar z Lužianok a aj všetci rodičia a dokonca aj cukrárka Renáta Ondrová (Cukráreň DOLCE CAREZZA v OC Madaras v Spišskej Novej Vsi) poslala perníky – len tak, lebo chcela... Všetkým veľmi pekne ďakujeme!
 
A ako bolo? Veselo!
 
Mali sme zaujímavú edukáciu, veľa sme sa smiali, rozprávali, športovali a hlavne vymieňali skúsenosti a zážitky zo života s diabetom. V piatok nám prišiel zahrať Rasťo Kotal z Prešova, len tak sa k nemu pridal jeden miestny „starý vodák“ a neskôr aj harmonikár.
V rámci edukácie sa môžeme pochváliť.
 
Verejne môžeme vyhlásiť, že aktuálne už všetky sladké deti združené v našom občianskom združení majú pre svoju liečbu diabetu nielen aplikáciu, ale aj čítačku a dostali aj niekoľko senzorov FreeStyle Libre!
 
(Smutné je iba to, že sme situáciu ešte stále museli riešiť nákupom v zahraničí, lebo stav sa za posledné tri roky, čo ich už používame, nezmenil – pre Slovákov sú stále tieto senzory nedostupné a  ani zdravotné poisťovne ich nemôžu uhrádzať). V rámci edukácie sme za tie roky pomohli nielen radou, ale aj materiálovou pomocou viacerým diabetickým deťom zo Slovenska, no teraz nastala trošku iná situácia. Jedna z našich Luciek používa k liečbe senzor Enlite, a tak sa daru vzdala. Tak sme sa rozhodli, že čítačku a dva senzory FreeStyle Libre bezplatne ponúkneme škôlkarke z Hrabušíc (jej meno a priezvisko nepoznám, no viem, že bola v nemocnici, lebo som jej po lekárke posielal knihu Dia šlabikár+ iba nedávno).
 
Ak ste vydržali čítať až sem, tak si zaslúžite odmenu! Pri príležitosti osemnástych narodenín darujeme prvým osemnástim za správnu odpoveď knihu Dia šlabikár+! Stačí, ak uhádnete správnu odpoveď na otázku, a pošlete ju spolu s Vašou poštovou adresou na adresu spisiacik@spisiacik.sk
 
Otázka znie:
Kto bol pri vývine softvéru pre glukózový senzor EnLite od spoločnosti Medtronic MiniMed, USA ?
A, Apple
B, Naša suseda zo záhrady v Spišskej Novej Vsi s kolegami v Košiciach
C, Facebook
 

A ak chce niekto vidieť, ako sme sa mali, nech klikne sem 

Komentáre k príspevku:

Peter napísal dňa 16.10.2020 o 07.50 hod.:

Spišiačik pomáha. Niekedy len tak, potichu. Napríklad v Hrabušiciach je jedna prváčka, ktorá už týždeň používa k liečbe diabetu FSL. Čítačku a senzory dostala spolu s potrebnou edukáciou samozrejme bezplatne.

Peter napísal dňa 21.09.2020 o 09.16 hod.:

evidentne som zadal veľmi ťažkú otázku..

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť