logo spisiacik 1 logo spisiacik na facebooku spisiacik na youtube
InfoMail
Ak máte záujem o posielanie správ o činnosti a aktivitách združenia, zadajte do políčka svoju e-mailovú adresu a stlačte Enter
E-mailová adresa:
Kalendár akcií
< Február 2024 >
Po Ut St Št Pi So Ne
29 30 31 01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 01 02 03
Vyhľadávanie

Partneri projektu:
 

Zábava

dia život

PF 2010

Autor: Peter , pridané: 2010-05-15 22:40:36, rubrika: Zábava, Prečítané: ?

Rok 2009 bol z pohľadu členov Združenia rodičov a priateľov diabetických detí určite mimoriadny ! Mnohým diabetikom sa splnil sen – mali možnosť zažiť niečo, čo bolo ich skrytým prianím. Ale pekne poporiadku.
Pre našich členov sme zorganizovali niekoľko stretnutí, kde si navzájom mohli vymieňať skúsenosti a rady zo života s diabetom. Bolo vynikajúce, že edukačných akcií sa zúčastnili aj odborníci. O stravovaní diabetika nám prišla porozprávať pani Štefáková z NEDU Lubochňa, o manažovaní inzulínovej liečby v letnom období zase MUDr. Čiliaková z FN Martin. Dia deťom , ale aj ich rodičom v priebehu roku 2009 predstavovali aktuálne výrobky a novinky aj zástupcovia medicínskych spoločností a výrobcovia potravín, čo všetko je zdokumentované v článkoch na Spišiačikovi. Naše dia deti tri krát merali verejnosti bezplatne hladinu krvného cukru. Náš internetový časopis postupne uverejnil viacero aj zábavných, ale aj „vážnych“ článkov. Napríklad tie o sociálnych problémoch rodín s detským diabetikom. Časopis oslávil už štyri roky svojej existencie a nedávno sme prekročili hranicu 100 000 návštevníkov stránky.
Už samozrejmosťou pre nás je každoročná brigáda v ZOO v Spišskej Novej Vsi, ktorá je spojená s adopciou dikobraza.

V poradí štvrtý ročník benefičného koncertu „SHOW bez cukru“ mal tohto roku osobitnú príchuť. Nielen, že sa dia rodičia a dia deti podieľali na organizácii koncertu, ale štyri naše dievčatá v ňom priamo účinkovali! Módny návrhár Andrej Baraník ich zaradil medzi profesionálne modelky a dokonca aj kvapkou svojej krvi ako prvé uviedli do života nové CD našej patrónky a čestnej členky Sisy Sklovskej. !

Splnením sna pre mnohých, ale aj ukážkou, že diabetik môže pri dobrej kompenzácii a pri dodržiavaní liečebného režimu, veľa dokázať, bol pobyt pri mori v Tunisku. Bolo nás 38 a nemuseli sme riešiť žiadnu zdravotnú mimoriadnosť ! Potom sme ešte pripravili predĺžený víkend v Slovenskom raji , pod dohľadom členov Horskej Záchrannej Služby a už tu bola jeseň. Ešte príprava akcií ku Svetovému dňu diabetu a príprava Mikulášskeho večierka a máme koniec roku 2009.

Pre Združenie bol rozhodne úspešný ! Všetko, čo sme dosiahli, sme však mohli dosiahnuť iba s podporou a v spolupráci s mnohými partnermi a kamarátmi. ( písali sme o nich pri jednotlivých akciách ). Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorí nám darovali svoje dve percentá z daní. Vďaka nim môžeme dia deťom preplácať napríklad doplatky za lieky , zdravotnícke pomôcky a inzulíny a tiež pomáhať dia deťom zo sociálne slabšie postavených rodín.

Ďakujeme všetkým partnerom a priateľom za pomoc a spoluprácu v roku 2009 a tešíme sa na ešte lepšiu v roku 2010 !

Veľa ZDRAVIA priatelia !!


Komentáre k príspevku:

K článku zatiaľ nebol pridaný žiaden komentár. Chceš byť prvý?

Pridať komentár:

CAPTCHA KOD

Späť